SZYBKO! UCIEKAJ!

Escape Room
Escape Room

Zdarza się, że oglądając filmy myślimy jak my byśmy postąpili znajdując się na miejscu bohatera, albo kto z nas, choć raz nie marzył o tym by przeżyć niezwykłą przygodę jak z kina akcji? Każdy! Dziś jest to możliwe w prosty sposób, mowa tu o escape room.

W skrócie, to połączenie gry logicznej i przygodowej przeniesione do rzeczywistości. Zabawa polega na tym, aby w jak najkrótszym czasie samodzielnie wydostać się z pokoju pełnego zagadek. Zazwyczaj uczestnicy mają tylko godzinę na ucieczkę. Wygrywa ten, kto ma lepszą spostrzegawczość, spryt i co najważniejsze umiejętność logicznego myślenia.

Początki escape room, swój początek miały w 1988 roku, była to gra oparta wyłącznie na tekście. Ucieczka z pomieszczenia po rozwikłaniu wszystkich zagadek. Dużą rolę odgrywała tu wyobraźnia. Gra ewoluowała w grę komputerową z rozbudowaną grafiką i pochłonęła miliony graczy na całym świecie! Z czasem powstało real life escape room. To rewelacyjnie przygotowane pokoje, które kryją w sobie mnóstwo ciekawych zagadek, o najróżniejszej tematyce. Można się bawić w odkrywanie zagadek w pokoju inspirowanym kultowym filmem lub jakimś konkretnym motywem. W każdym większym mieście, znajdują się tego typu pomieszczenia do zabawy, które trochę można porównać do przenoszenia się w zupełnie inny wymiar.

Jeśli lubicie oglądać horrory, to z pewnością będziecie zachwyceni odkrywaniem zagadek w „Piła” escape room, Warszawa przoduje jeśli chodzi o tego typu rozrywkę i cieszy się ogromnym powodzeniem. W stolicy możemy znaleźć atrakcje, praktycznie dla każdego. Organizujecie wieczór kawalerski? Możecie przeżyć przygodę jak bohaterzy filmu Kac Vegas! Tak niebanalnie rozpoczętą imprezą, będziecie zachwyceni!

Ciekawa fabuła i historie opowiadane na miejscu, tak byście mogli wczuć się w swoje role i zapomnieć o wszystkim. Dzięki takim miejscom możecie się sprawdzić w najtrudniejszych sytuacjach. „Śmierć w bractwie” escape room, Gdańsk, to miasto także oferuje mnóstwo ciekawych pokoi. Dodatkową zaletą takiej rozrywki, jest to, że możecie iść tam grupą przyjaciół i sprawdzić się w ekstremalnych sytuacjach. W Gdańsku także, możecie uciec z pilnie strzeżonego więzienia i wspólnie rozwiązywać poplątane historie. To świetna alternatywa dla kolejnej imprezy w klubie czy piwa w barze. Wspólnie ze znajomymi możecie przeżyć wspaniałą przygodę, którą zapamiętacie na długo a zabawne sytuacje towarzyszące rozwiązywaniu zagadek nie będą mogły z niczym konkurować. Escape room, cena takiej imprezy jest bardzo przystępna i na każdą kieszeń.

Nie pozostaje, nic innego jak wypróbowanie różnych escape room, Poznań posiada pokoje w których każda rzecz i element zostały zaszyfrowane lub możecie znaleźć się na miejscu zbrodni, gdzie macie godzinę aby znaleźć klucz i dowiedzieć się kto dokonał morderstwa. To niestandardowa rozrywka, która zachwyci każdego. Takie miejsca potrafią też świetnie zintegrować uczestników, możecie zobaczyć jak razem wam się współpracuje i jak wspólnie znajdujecie klucz. Historia i ukryta tajemnica w danych pokojach nie jest prosta do rozwiązania, więc tym większa satysfakcja, jeśli któremuś z was uda się wydostać w krótkim czasie. Escape room można przyrównać do spełniania ukrytych marzeń i zrobienia rzeczy, i znalezienia się w sytuacjach w których normalnie nie mielibyśmy okazji się znaleźć. Dzięki takim miejscom spędzanie wolnego czasu, może przestać być nudne a wasze spotkania towarzyskie nabiorą zupełnie innego wymiaru. To świetna zabawa, która pobudzi waszą kreatywność, sprawdzi poczucie humoru, pomoże się zintegrować i co najważniejsze, niczym gra komputerowa oderwać od rzeczywistości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s