W rozpędzonym wózku w siną dal

moto paralotnia

Spadochrony, bungee, paralotnie… to tylko kilka z podniebnych atrakcji. Każda z nich jednak powoduje, że bardziej skupiamy się bardziej na swoim wysiłku, niż na podziwianiu widoków. Rozwiązaniem dla takiego podejścia jest moto paralotnia. Od paralotni i motolotni różni się ona kilkoma istotnymi elementami, a pozwala na całkowite oderwanie od rzeczywistości.

Motolotnia to po prostu wózek z przyczepionym twardym płatem nośnym. Wózek może być jednomiejscowy lub dwumiejscowy, co pozwala również na zabranie ze sobą osoby towarzyszącej w trakcie lotu. Pilot musi posiadać wysokie umiejętności prowadzenia motolotni – ze względu na dużą zwrotność, jest ona dobra do akrobacji i kombinacji powietrznych. Niemniej jednak, przy lotach widokowych przeważnie nie jest to praktykowane. Moto lotnia jest pojazdem dość szybkim, także sprawdza się w lotach widokowych gorzej niż moto paralotnia, która przez swój miękki płat nośny jest wolniejsza, mimo posiadania takiego samego silnika jak motolotnia.

Motoparalotnia posiada płat nośny podobny do spadochronu. Pomimo posiadania silnika, jest wolniejsza, ale, niestety, tak samo głośna jak motolotnia. Nie jest już tak samo zwrotna, ale jednak dzięki temu pozwala na dłuższe i spokojniejsze podziwianie natury i otoczenia. Można wywnioskować, że chcąc znaleźć motoparalotnia – sklep – jest to niewykonalne, ale przecież właściciele takich sprzętów gdzieś muszą się zaopatrywać, nieprawdaż? Całe osprzętowanie nie jest może najtrudniejsze do zdobycia, ponieważ jedyne potrzebne elementy – oprócz samej motoparalotni – to czapka, rękawiczki i kombinezon. Ten ostatni właśnie znaleźć można w dobrym sklepie w nawet dosyć dobrej cenie.
Jeśli interesują Cię przeloty widokowe, w których nie będziesz musiał robić nic oprócz siedzenia w wózku i robienia zdjęć z kilkuset metrów nad poziomem morza, wybierz lot widokowy motoparalotnią. Nie musisz skupiać się w tym przypadku na pilnowaniu sterowania jak w przypadku paralotni, na odpowiednim ułożeniu ciała jak w przypadku skoku spadochronowego czy też na czerpaniu adrenaliny z samego faktu skoku jak w przypadku bungee. Tutaj jesteś w wózku pilotowanym przez doświadczonego instruktora, który dba o Twoje bezpieczeństwo. Ty masz tylko robić zdjęcia i cieszyć się tym, co widzisz naokoło i na dole.

Jeśli chodzi o lot motoparalotnia, cena waha się od 150zł do nawet 500zł, jeśli wybrana przez Ciebie opcja to lot dla dwojga. Oczywiście nie oznacza to, że kupując lot dla dwojga zasiądziecie w jednej motoparalotni sami. Nie mając uprawnień, nie będzie to niestety możliwe. Oznacza to jednak, że albo polecicie jedno po drugim, albo nawet w tym samym czasie na dwóch osobnych motoparalotniach. Nie jest to zapewne spełnienie marzeń, aczkolwiek lepsze to, niż nic!

Jeśli natomiast szukasz w Wielkopolsce lotu motoparalotnia, Poznań prezentuje najciekawszą ofertę z całego regionu. Piękne widoki, loty najbliżej miasta i jego starówki (a czasem nawet dłuższy lot szkoleniowy nad samym Poznaniem, nie okolicami), pozwalają na chwilowe zapomnienie o całym świecie i skupienie się tylko na robieniu zdjęć. Uważasz, że 15 lub 20 minut to mało? W motoparalotni ten czas bardzo się dłuży, przez co masz wrażenie, że wcale tyle czasu nie minęło. Dziwne? Skądże. Przecież to naturalna kolej rzeczy, że w powietrzu masz się zatracić.

Lot motoparalotnią jest prezentem uniwersalnym, który można podarować osobie w każdym wieku. Jest bezpieczny, nieinwazyjny, a także niewymagający kondycji ani skupienia się na własnym zachowaniu.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s