Niesamowite baseny na wyciągnięcie ręki

parki wodne

Ulotki i okładki katalogów biur podróży aż roją się od pięknych zdjęć. Morze, plaża, góry, piękne hotele z basenami… to wszystko kusi bardziej niż jakikolwiek opis. Nie bez powodu mówi się, że jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Zagraniczne hotele i wycieczki z opcją all-inclusive mają też często parki wodne, które są świetną alternatywą dla morza w czasie największego zatłoczenia na plaży.

W polsce parki wodne nie są jeszcze tak popularne. Poniżej opisujemy jednak te największe i najbardziej warte uwagi.

Łódź
Jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce. Wzorowany na palmiarniach, park ten przypomina nieco starożytną oranżerię i termy czy też łaźnie greckie. Dzięki temu goście czują się tak, jakby byli w egzotycznym kraju, pod palmami. Cztery baseny, które znajdują się wewnątrz, odpowiadają potrzebom każdego użytkownika: zarówno tego małego, jak i dużego. Różne głębokości idą również w parze z różnym zaopatrzeniem basenu. Ten dla dzieci posiada zabawki i przedmioty ułatwiające naukę pływania. Znajdziemy też tam cztery zjeżdżalnie wodne. Niestety – taka ilość atrakcji idzie również w parze z dosyć wysoką ceną.

Kraków
Jako wspaniały i ogromny obiekt, może spokojnie konkurować z największymi europejskimi parkami wodnymi. Znajdziemy w nim: baseny, fontanny, zjeżdżalnie i rury, a także jacuzzi i hydromasaże i sauny. Tego typu parki starają się być wszechstronne – dlatego też znajdziemy w nim również ściankę wspinaczkową, dzięki której można na chwilę wyskoczyć z wody, a także restaurację, w której można się pożywić po długim czasie spędzonym w wodzie.

Wrocław
Wrocławski park wodny łączy w sobie pięć funkcji, w tym wellness, sauny, fitness oraz baseny: rekreacyjny i sportowy. Te rekreacyjne są zdecydowanie najbardziej atrakcyjne dla gości – obejmują zjeżdżalnie, fale i tunele. Przepłynięcie rzeką jest równie emocjonującą atrakcją. Park wodny we Wrocławiu ma również to, czego parki wodne w Polsce wciąż nie doceniają – sztucznie zrobiona plaża, która w połączeniu z palmami jeszcze bardziej imituje ciepłe kraje.

Sopot
Parki wodne nad morzem mogą wydawać się bezsensowne, jako że bliskie sąsiedztwo morza zachęca raczej do darmowego korzystania z wolnej przestrzeni. Jednak gdy temperatury sięgają zenitu, a na plaży i tak ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca, parki wodne robią furorę. Ten w Sopocie oferuje najdłuższą „dziką” rzekę w Polsce, aż 71 metrową. Oczywiście ma też saunę, która pojawia się już w praktycznie każdym aquaparku, a także solarium. Sopocki park wodny ma też kręgle, które są dodatkową atrakcją parków wodnych.

Zakopane
Park wodny w Zakopanem to nie tylko zamknięte baseny, ale także basen odkryty na tarasie obiektu. Z niego rozpościera się piękna panorama Tatr. W ciepłe, letnie dni można skorzystać więc z odkrytego basenu i podziwiać wspaniałe widoki. To zdecydowana przewaga zakopiańskiego parku wodnego w stosunku do innych polskich aquaparków.
Mimo że parki wodne w Europie są czasem dużo lepsze i atrakcyjniejsze, na te polskie również nie możemy narzekać. Wielkie miasta polskie udowadniają, że my też możemy mieć fajne wodne atrakcje, które przyciągną do nas nawet gości zza granicy. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Owszem ☺

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s