Pan Samochodzik, czyli maleństwo na czterech kółkach

kartingTor kartingowy to jedno z ulubionych miejsc młodych kierowców. Ci, którzy nigdy nie byli na gokartach, muszą szybko nadrabiać zaległości, bo to naprawdę świetna rozrywka. Karting dostarcza wielu emocji, ale trzeba się do niego nieco przygotować. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez was pytania.

Czy dziecko może uprawiać karting?
Oficjalna granica wieku to 8 lat. Jest to granica, która dotyczy głównie zawodów, jednak nawet aby samodzielnie prowadzić pojazd na torze kartingowym, uprawianym dla rozrywki, przyda się ukończone 8 lat. Nie oznacza to jednak, że każde, nawet starsze dziecko, powinno być od razu wprowadzone na tor. Jeśli czujesz jakiekolwiek ryzyko związane z posadzeniem dziecka za kierownicą nawet małego gokarta, nie rób tego.
Czy trzeba umieć jeździć samochodem, żeby karting uprawiać?

Zdecydowanie nie, chociaż ta umiejętność może się przydać. Przyda się jakiekolwiek doświadczenie w prowadzeniu pojazdu mechanicznego, nieważne jaki to będzie pojazd. Jeśli tylko wiemy, że osoba, którą chcemy „zarazić’ gokartami, uwielbia jeździć samochodem, taka opcja z pewnością będzie trafiona.

Gdzie jeździć?
Torów kartingowych w Polsce jest wiele, jednak trzeba dokładnie sprawdzić, które z nich są naprawdę warte uwagi. Praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć przynajmniej jeden tor kartingowy, który będzie spełniał wymagania organizacyjne. Godny polecenia jest zdecydowanie Go Karting w Krakowie – to tor, który jest niesamowicie przygotowany do jazdy również wyczynowej. Jeśli jednak jesteście początkującymi kierowcami, te gokarty będą dla was fantastyczną opcją. Nie ma nic ciekawszego, niż dobry tor z dobrymi instruktorami. Przynajmniej na początek, dopóki nie jesteście jeszcze stuprocentowo samodzielnymi kierowcami.

Czy to bezpieczne?
Jak każda tego typu rozrywka, gokarty są bezpieczną opcją. U wielu osób obawy wywołuje fakt, iż samochodzik jest naprawdę mały, a natężenie kierowców na torze – dosyć duże. Dlatego też stosuje się wiele zabezpieczeń, które mają na celu zminimalizować ryzyko wypadku. Są to na przykład opony umieszczone na całym torze – dosyć miękkie, po wjechaniu w której nie dzieje się żadna krzywda, jako że amortyzują one całe zderzenie. Poza tym, dodatkowym zabezpieczeniem jest kask na głowie każdego kierowcy, bez wyjątku. Karting jest zabawą fantastyczną, jeśli tylko jest bezpieczny. A taki musi być. Zarówno dla klientów, jak i dla obsługi.
Czy to fajny pomysł na prezent?
Prezenty w postaci voucherów na karting to jedne z najlepszych opcji spędzania wolnego czasu z osobą obdarowaną. Rozrywkę tę można zrealizować niemal codziennie, bez obawy o odległe terminy lub o kolejki. Po prostu idziesz na miejsce realizacji i na tym koniec. Zabawa jednak zaczyna się dopiero po wejściu na tor, a to czasem jest uciążliwe, bo o ile nie ma kolejki do przyjścia tam, o tyle do wejścia na tor – jak najbardziej. Wszystko zależy jednak od popularności toru, nie trzeba więc zrażać się na zapas.

Nawet jeśli nie chcesz brać udziału w tej rozrywce, fantastyczne jest też dopingowanie kierowcy małego gokarta. Przyglądanie się bacznie jej udziałowi w zabawie i dopingowanie może być tak samo ciekawe, jak sama jazda. Dlatego też jeśli nie chcesz realizować gokartów z kimś, ale chcesz czynnie uczestniczyć w tym procesie, organizatorzy zapewniają też miejsca do oglądania wyczynów osób jeżdżących. To świetna opcja na spędzenie wolnego popołudnia ;).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s